Багато фахівців в області харчування застерігають від вживання фастфуду і солоних продуктів перед польотом на літаку, так як вони викликають підвищене газоутворення і дискомфорт. Автори Al Arabya разом з експертами і нутриціологами пояснили, від чого краще утриматися перед польотом.

У звіті, підготовленому експертами в галузі охорони здоров’я, йдеться про п’ять продуктів, які не слід вживати перед польотом на літаку через те, що вони чинять негативний вплив на шлунок і травну систему в цілому.

Оброблені і солоні продукти

Дієтолог Іллінг Цай стверджує, що солона їжа і фастфуд сильно дратують травну систему, а продукти з високим вмістом жиру, які повільно перетравлюються в сидячому положенні, можуть викликати печію.

Читайте також:  Міфи про їжу: чим корисний мед та як його правильно вибрати

Вона також пояснила, що ці продукти посилюють відчуття втоми і дискомфорту.

Квасоля та інші бобові

Цай також сказав, що квасоля та інші бобові можуть доставити незручності мандрівникам, оскільки вони викликають газоутворення.

У герметичних салонах літаків вашій травній системі може бути гірше, ніж якщо б Ви залишилися на землі.
Дієтолог пояснила це тим, що висота впливає на підвищене газоутворення, зазначивши необхідність уникати продуктів, що викликають здуття живота.

Броколі, капуста і зелені овочі

Деякі люди думають, що салат – найкращий варіант харчування перед польотом на літаку, але сирі овочі, особливо зелені, такі як капуста і брокколі, викликають підвищене газоутворення.

Читайте також:  Онкологія: 5 речей, які можуть збільшити ризик раку шкіри

“Висотний метеоризм доставляє незручності багатьом пасажирам. Сирі овочі, швидше за все, змусять вас відчувати неприємне відчуття розпирання і здуття в животі та/або підвищене газоутворення”, – говорить Ерін Джадж, дієтолог-Нутриціолог і засновник Gutivate.

Гостра їжа

За словами нутриціолога Паули Добрич, гостра їжа дратує стінки шлунка, а також викликає підвищене газоутворення і здуття живота.
Вона сказала, що гостра їжа може посилити симптоми дискомфорту в шлунку після їжі і порадила не їсти гострі продукти прямо перед польотом.

Жувальна гумка або льодяники без цукру

Хоча багато хто віддає перевагу жувальній гумці, щоб допомогти вухам пристосуватися до зміни тиску в салоні літака, експерти дотримуються іншої думки.

Читайте також:  Вчені розповіли, скільки потрібно спати у літньому віці

За їхніми словами, жування жувальної гумки під час польоту сприяє заковтуванню зайвого повітря, що призводить до здуття живота.
Це стосується не тільки жувальної гумки, але і будь-яких інших продуктів, до складу яких входять штучні цукру. Вони важко перетравлюються організмом і можуть надавати проносну дію.