Поїдання продуктів із пліснявою може сприяти зниженню імунітету, повідомив медик Сергій В’ялов.

В інтерв’ю В’ялова прозвучало попередження про те, що продукти з пліснявою не повинні вживатися в їжу, навіть якщо вона є лише в невеликій кількості. Категорично не варто їсти ту частину продукту, яка виглядає не ураженою пліснявою, – якої б чистої та здорової вона не здавалася, для їжі вона не підходить, наголосив медпрацівник.

«Утилізуватися мають навіть трохи запліснявілі продукти. Прибрати плісняву з банки ложкою не вийде – ми приберемо тільки видиму плісняву, а не всю грибницю», – сказав В’ялов.

За словами фахівця, речовини, що містяться у зіпсованих продуктах, пригнічують кишкову мікрофлору та загрожують пошкодженням клітин кишківника. Негативні процеси у цьому органі травлення ведуть до погіршення імунного захисту організму.

«Гриби цвілі виділяють шкідливі речовини та гази, викликаючи здуття, падіння імунітету та алергію», – перерахував В’ялов.

Також лікар назвав вкрай небезпечним вживання консервів, які виявилися трохи зіпсованими через неправильне зберігання. У таких консервах можуть бути клостридії – бактерії, чиї токсини можуть призвести до летального результату.