Канадське агентство контролю харчових продуктів (CFIA) показало, що чай містить залишки пестицидів, які використовують для захисту рослин від шкідників. Статистично в одному з чотирьох зразків сухого чаю містяться пестициди, які набагато перевищують прийнятні стандарти безпеки.

Інформаційне агентство Канади CBC, за допомогою акредитованої лабораторії, проаналізувало склад різних чаїв. Результати виявилися досить несподіваними. Дослідники підтвердили, що підвищена концентрація пестицидів (більше ніж офіційно прийнятні стандарти) трапляється у 9 з 10 пробних зразків. Деякі чаї мали суміші засобів, які зазвичай заборонені у всьому світі.

Пестициди, які найчастіше з’являються в чаї, – це ацетамиприд – викликає нудоту, м’язову слабкість, судоми, переохолодження, хлорфенапір – отруйна речовина навіть у малих дозах, біфентрин – володіє канцерогенним ефектом.

Читайте також:  Що потрібно їсти для видалення жиру з живота

Серед взятих зразків найбільшим рекордсменом виявився зелений чай (Uncle Lee’s Legends of China), який містив до 22 різних типів пестицидів і в десять разів допустимих стандартів присутності ацетаміприда та хлорфенапіру. Тетлі зелений чай (Tetley Pure Green Tea), який містить 18 пестицидів, був набагато не кращим. Відразу після нього помістили Твінінгс Ерл Грей (Twinings Earl Grey), що містив 10 пестицидів.