З настанням осені у наше життя приходить і сезон застуд. Підхопити вірусну чи бактеріальну інфекцію простіше простого. Як допомогти своєму організму швидко та ефективно?

Запальні захворювання ротоглотки, причиною якої є вірусні або бактеріальні інфекції, найчастіше виявляються такими знайомими всіма симптомами, як головний біль і біль у горлі.

Лікар-ендокринолог Зухра Павлова розповіла, які заходи екстреної допомоги є найбільш ефективними в даній ситуації.

«Причини запальних захворювань ротоглотки можуть бути різні, зокрема бактеріальна чи вірусна інфекція. Але в будь-якому випадку одним із найефективніших засобів, які можна призначити без огляду лікаря, є полоскання. Можна робити його із хлоргексидином, соком алое, сіллю чи содою», — каже лікар.

Цілком сумісне зі полосканням розсмоктування льодяників або пастилок з шавлією, евкаліптом. Також досить ефективними є різноманітні спреї для зрошення хворого горла.

Головний біль у цьому випадку є симптомом, він з’являється внаслідок інтоксикації організму. Щоб нейтралізувати дію токсинів, пийте більше теплої води. Можна додати до неї лимон.

Якщо головний біль після вжитих заходів не проходить, можна також випити знеболюючий засіб, який є у вашій домашній аптечці.

Якщо ви підозрюєте, що у вас є ангіна, не затягуйте і не займайтеся самолікуванням. Наслідки та ускладнення після ангіни можуть бути дуже небезпечними для вашого майбутнього здоров’я.