Від міцного чаю краще відмовитися людям, які страждають гіпертонічною хворобою; обмежити вживання чаю потрібно при наявності хвороб ШКТ. За словами лікарки-дієтологині Марини Макіші, реакція організму на чай не завжди буває сприятливою.

Газеті «Аргументи і факти» лікарка розповіла, в яких випадках вживання чаю має строго контролюватися. Так, при слабкому шлунку, при виразці шлунка і дванадцятипалої кишки в стадії загострення, а також при підвищеній кислотності шлунка кількість чаю повинна бути дуже обмеженою. При цьому міцний чай не повинен вживати взагалі: він може викликати рясне виділення шлункового соку, дратувати слизові і призводити до печії.

“Міцний чай через підвищену концентрацію кофеїну може провокувати головний біль і розлад нервової системи, негативно впливати на серце, викликати прискорене серцебиття (тахікардію). Його не варто вживати людям, що страждають на гіпертонічну хворобу і атеросклероз”, – застерегла фахівчиня.

Лікарка пояснила, що чай сприймається організмом різних людей по-різному: все залежить від індивідуальних особливостей. Але завжди слід пам’ятати, що чай має тонізуючий ефект і здатний викликати непотрібне збудження, нервозність, нудоту. Перед сном чай пити не варто в принципі, незважаючи на стан здоров’я.

“Якщо ви випиваєте чорний або зелений чай і розумієте, що після випитого напою вам стає гірше або гірше спиться, то потрібно надалі обмежити себе в цьому напої”, – зазначила Марина Макіша.