Борщовик Сосновського – одна з найнебезпечніших бур’янів. Ним легко можна обпектися і опіки почнуть виявлятися тільки під час перебування на сонці. На пошкодженій ділянці шкірі з’являються хворобливі пухирі, що збільшуються в розмірах при тривалому знаходженні під сонцем.

Лікар-дерматовенеролог Олександра Фільова пояснила, що причина такої реакції шкіри у токсині фуранокумарин. Він міститься в соку борщовика і при попаданні на шкіру людини підвищує її чутливість до ультрафіолетових променів – до сонця. Уражену ділянку потрібно промити теплою водою з милом і накласти стерильну пов’язку, попередньо змочену в антисептичному розчині.

«Важливо стежити за тим, щоб тканина не натирала і не тиснула, інакше роздратування буде сильнішим. Якщо опік на обличчі, можна нанести сонцезахисний крем із високим ступенем захисту (SPF 30–50). На відкритому сонці не рекомендується перебувати протягом двох днів», – уточнила лікарка.

Для зниження сверблячки та запалення можна застосовувати місцеві або системні антигістамінні препарати. При появі сильнішої реакції, наприклад набряку або пухирів, потрібна професійна медична допомога.

Фільова наголосила, що реакція на опік борщівником індивідуальна. Ця рослина найбільш небезпечна для дітей та алергіків.