Смертність від раку залишається незмінно високою рік у рік, незважаючи на досягнення в лікуванні та діагностичних процедурах. Хоча взаємозв’язок між раком та дієтою складний, з’являється все більше доказів того, що певна група продуктів харчування пов’язана з підвищеним ризиком.

Незалежно від того, чи ви любите сосиски як частину жаркого або поєднуєте їх з пюре, дрібне м’ясне асорті є основним продуктом британської кухні, пише Express.

Інші фаворити, такі як бекон та шинка, також входять до списків покупок багатьох. Але ці оброблені продукти пов’язані з раком. Нове дослідження показало, що затверджувач, використовуваний цих продуктах, прискорює зростання ракових пухлин у мишей. Цей інгредієнт називається нітритом, і він допомагає зберегти м’ясо та надати йому характерного рожевого кольору.

У мишей, яких годували переробленим м’ясом, що містить хімічні речовини на лікування, ракові пухлини розвивалися на 75% частіше, ніж мишей, яких годували свининою без нітритів. Крім того, у тварин-моделей, які дотримувалися дієти, багатої на нітрати, в кишечнику розвинулося на 82% більше пухлин, ніж у контрольної групи.

Хоча вживання великої кількості переробленого та червоного м’яса раніше було пов’язане з раком кишечника, це дослідження наголошує на негативному впливі нітритів. Попередні дослідження також пов’язували нітрити з розвитком раку молочної залози та простати.

Результати нового дослідження роблять ризик раку пов’язаний з м’ясом, в’яленим нітритом, ще більш очевидним.

«Щоденне споживання бекону і шинки, що містять нітрити, становить реальну небезпеку для здоров’я населення».

Дослідження показало, що миші, яких годували такою ж кількістю свинини без нітритів, не спостерігалося збільшення пухлин. Це ще одна демонстрація того, що споживання хімічних речовин істотно впливає на ризик розвитку раку.