Восени і взимку люди частіше хворіють на застуду і грип. Існує ймовірність того, що коронавірус теж стане сезонним захворюванням, що може привести до великої кількості госпіталізацій і смертей. Професор Кардіффського університету Рон Еклс назвав причини виникнення “зимових” і “осінніх” хвороб.

За його словами, це пов’язано більше з поведінкою людини, ніж з властивостями самих вірусів. Коли на вулиці стає холодніше, багато хто проводить менше часу на вулиці. А вірус набагато швидше поширюється в закритих приміщеннях. Спалахи застуди та грипу зазвичай збігаються з поверненням дітей до школи восени, що призводить до скупчення великої кількості людей, повідомляє портал Patient.

Читайте також:  4 ознаки того, що метаболізм працює неправильно

“Я не думаю, що скупчення людей – головний фактор. Тому що, якщо ви подивитеся на заходи і громадський транспорт у великих містах, то влітку багатолюдно, як і взимку”, – додав фахівець.

Одна з можливих причин, чому застуда і грип процвітають в холодну погоду – сонячне світло. Вірніше, його нестача в більш холодні місяці. Це може вплинути на респіраторні віруси кількома способами. Лікарі говорять про те, що нестача вітаміну D може зробити вас більш сприйнятливим до респіраторних вірусів, таких як застуда і грип. Також ультрафіолетове світло вбиває віруси, а взимку сонячний день набагато коротше.

Читайте також:  Нове дослідження довело користь яєць для організму

Еклс зазначив, що існує зв’язок між температурою повітря і вірусами, що вражають ніс і горло. “Взимку ми одягаємо пальто, але наш ніс все ще піддається прямому впливу зовнішнього середовища. Охолодження носа знижує наш захист від респіраторних інфекцій і дає вірусу більше можливостей”, – прокоментував лікар.