Останнім часом правильне харчування цікавить все більше людей, проте на початковому етапі безліч інформації в мережі може ввести в оману. Експерти виділили п’ять основних принципів, який допоможуть новачкам почати здоровий спосіб життя.

Режим харчування

Важливо, щоб біологічний годинник орієнтувався в часі при надходженні порцій. Прийом їжі повинен бути регулярним, що сприятливо позначиться на обмінному процесі. Експерти підкреслили, кава з молоком без цукру або чай з цукром – це повноцінна їжа. Без надходження калорій організм повинен знаходитися мінімум 3 години.

Невеликі порції

Жінкам рекомендується порція в 300-400 г за один прийом, а чоловікам – 450-550 гр. Якщо людина буде переїдати регулярно, то у неї з’явиться зайва вага.

Читайте також:  Будь-який алкоголь «прискорює біологічне старіння та вкорочує теломери»

Пити воду

Доросла людина, яка має помірне фізичне навантаження і проживає в помірному кліматі, за добу здатний виділити 2,5 літра рідини, включаючи піт, сечу і дихання. Один літр організм отримає з твердої їжі, значить, інші 1,5 літра необхідно вжити. Можна пити чай або компот, але звичайна чиста вода повинна перевищувати за кількістю всі інші напої.

Продукти

Важливо, щоб меню складалося з корисних продуктів: цільні, багаті цінними білками, жирами, вуглеводами, вітамінами і мінералами. Краще виключити ковбасу і напівфабрикати. Основа харчування – це крупи, злаки, фрукти, овочі, нежирне м’ясо, риба, молочна продукція.

Читайте також:  Вчені з'ясували, що чекає організм при відмові від вечері на рік

Мінімум цукру

Кондитерські вироби і фастфуд являють собою продукти, позбавлені будь-якої користі. Це харчове сміття, яке тільки підвищує апетит. Якщо його виключити, то підуть не тільки зайві кілограми, але і погане самопочуття.