Лікар-терапевт В’ячеслав Бабін розповів про проблеми зі здоров’ям, які може залишити після себе коронавірусна інфекція. За його словами, люди, які перенесли її, не застраховані від ускладнень.

В ефірі “Радіо 1” він пояснив, що випадки, коли у людини, яка перенесла COVID-19 в легкій або безсимптомній формі, ускладнення спостерігаються досить часто. Буває, що вони приєднуються пізніше. Він також уточнив, що не завжди можна передбачити термін їх появи, і в цілому коронавірус став «великою загадкою» для медицини. За його словами, лікарі щомісяця бачать нові прояви в самих різних формах.

Лікар також перерахував найбільш часті ускладнення після хвороби. Основними вважаються ураження органів дихання, глобальний дисбаланс серцево-судинної системи. Найбільш часто проявляється серцева недостатність, відбувається порушення ритму. Він також зазначив, що порушення “толерантності до вуглеводів” призводить до цукрового діабету.

Читайте також:  Від холестерину і для здорового серця: простий, але корисний овоч

У багатьох випадках зараження спостерігається втрата нюху і смаку у пацієнтів на тривалий термін. Фахівець розповів, що у деяких людей, які перенесли захворювання, він так до кінця і не повернувся навіть через три місяці після одужання. За його словами, не виключено, що нюх не відновиться ніколи.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News