Фахівці радять їсти артишоки – цей продукт, приготований на пару, варений або смажений, володіє вражаючим списком корисних властивостей: його споживання покращує здоров’я печінки, травної системи, захищає організм від розвитку запалень і раку.

“Артишоки, багаті кальцієм, залізом, вітамінами C і A, а також іншими поживними речовинами, є надзвичайно корисними продуктом, якому властивий широкий спектр переваг для здоров’я, від поліпшення функцій травлення до зниження ризику раку”, – констатують експерти порталу Food News.

У чому ж полягає користь артишоків для здоров’я?

Забезпечують безліч поживних речовин. Крім високого рівня вітаміну С, продукт багатий фолієвою кислотою, магнієм, калієм, фосфором. Вони також містять харчові волокна та антиоксиданти, включаючи лютеолін, апігенін, хлорогенову кислоту.

Читайте також:  Сім ознак того, що організм відчуває передозування кофеїну

Борються із запаленням. Головки і листя артишоків містять велику кількість антиоксидантів. Ці речовини допомагають захистити клітини організму від руйнівного для них окисного стресу, що викликається активністю вільних радикалів і веде до запалення.

Знижують рівень холестерину. Рослинний продукт дуже корисний для серця – він ефективно сприяє зниженню рівня холестерину завдяки великій кількості клітковини і деяких сполук. Антоціани, феноли, флавоноїди та інші антиоксидантні компоненти, що містяться в артишоках, запобігають окисленню холестерину.

Покращують травлення. До складу листя артишоку входить гірке на смак з’єднання цинаропікрин – його вплив позитивно стимулює функції шлунково-кишкового тракту, покращує просування їжі по травному тракту.

Читайте також:  Вчені визначили простий спосіб уникнути серцевої недостатності

Перешкоджає запору. Неперетравлюваний вуглевод інулін, що міститься в артишоках, служить їжею для корисних бактерій в кишечнику, що допомагає нормалізувати, зробити регулярною дефекацію.

Підтримує здоров’я печінки. Два найпотужніші антиоксиданти артишоків, цинарин і силімарин, допомагають печінці виводити харчові токсини і забруднювачі з навколишнього середовища. Багато досліджень також показали, що цинарин захищає печінку від пошкоджень, допомагає її клітинам регенерувати.

Захищає від раку. Окислювальний стрес і запалення, що виникають в організмі, тісно асоціюються з розвитком раку. Завдяки впливу речовин-антиоксидантів на ці руйнівні процеси артишоки допомагають знизити ризик виникнення раку, загальмувати зростання ракових клітин.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News