Догляд за зубами і порожниною рота вкрай важливий не тільки для здорової посмішки, але і для здоров’я в цілому. Німецькі стоматологи викрили деякі популярні міфи, що стосуються цього питання.

Існує поширена думка про те, що вагітним небезпечно відвідувати дантиста. Однак всі експерти в області стоматології впевнені, що саме під час вагітності і потрібен особливий догляд за порожниною рота через гормональні зміни. Гормони часто впливають на розвиток таких хвороб, як гінгівіт або кровоточивість ясен. Пам’ятайте, що місцева анестезія, яка використовується при проведенні різного роду стоматологічних процедур, абсолютно безпечна для жінок і для майбутньої дитини.

Читайте також:  Вчені назвали продукт, який протидіє деменції

Є думка про те, що неприємний запах з рота обов’язково свідчить про якісь проблеми з шлунком. Мова йде про розлад під назвою галітоз, яка є третьою за ступенем поширення причиною звернення людей до послуг стоматологів. Причиною галітозу можуть бути і проблеми з шлунком, однак більше 90% випадків неприємного запаху з рота пояснюються проблемами в порожнині рота, тобто, поганою гігієною, карієсом або періодонтитом. Після вживання їжі між зубами застряють її залишки, що також підсилює запах і прискорює патологічні процеси.

Доведеться розвінчати міф про те, що брекети руйнують емаль зубів. Зуби після носіння брекетів вимагають спеціального догляду, тому одним чищенням не відбутися. Якщо не дотримуватися суворих рекомендацій лікаря, виростає ризик карієсу або гінгівіту. Але це зовсім не означає, що в цьому винні брекети, причиною проблем із зубами є ви, тобто людина, яка не робить того, що їй велів доктор.

Читайте також:  Лікарка пояснила, кому не слід їсти імбир (аж до смертельного ризику)

Мабуть, найпоширенішим міфом, який чують стоматологи, є твердження про те, що ідеально білі зуби є і ідеально здоровими. У реальності, дослідження показали, що колір зубів буває самим різним, від сірого до жовтуватого, і це нічого не говорить про їх здоров’я. Колір зубів визначається генетично, тому навіть кристально білі зуби можуть бути хворими, а зуби жовтого кольору абсолютно здоровими.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News