Спати без подушки не слід нікому, але за наявності деяких проблем зі здоров’ям це не потрібно робити категорично, – повідомив мануальний терапевт Андрій Кабичкін.

Пояснюючи в інтерв’ю, кому не можна спати без подушки, Кабичкін зауважив, що цього не слід робити людям із головним болем. Крім того, подушку обов’язково повинні використовувати люди з порушеннями у здоров’ї хребта (особливо з порушеннями у шийному відділі).

«Сон без подушки протипоказаний тим, хто страждає на шийний остеохондроз, радикулопатію шийного відділу, грижі диска шийного відділу хребта, судинні захворювання, пов’язані з хребетною артерією», – сказав Кабичкін.

Фахівець додав, що людям із цими відхиленнями корисніше користуватися не звичайною подушкою, а спеціальним ортопедичним виробом.

Також Кабичкін висловив думку, що спати подушкою потрібно навіть тим, хто не страждає на перераховані патології. Мануальний терапевт попередив, що відмова від неї погано позначається на стані головного мозку.

«З точки зору кровопостачання головного та спинного мозку зовсім неправильно спати на рівній поверхні, оскільки це створює некомфортні умови для сонної артерії, хребетної артерії, підключичної вени та інших судинно-нервових сплетень», – пояснив експерт.

Медик уточнив, що шийний відділ хребта має природну кривизну, і вона повинна «заповнюватися», щоб забезпечувати шию підтримку – судини, що йдуть через шию, не відчувають зайвої напруги, не наражаються на ризик спазмів і повноцінно живлять мозок кров’ю. Щоб подушка правильно підтримувала шийний відділ, її товщина (висота) повинна дорівнювати довжині плеча. Тих, хто вважає, що спати без подушки корисніше, Кабичкін попередив: подібна звичка шкодить шийним хребцям, загрожує утиском нервових корінців.