Згідно з новими дослідницькими даними, відмова від продуктів тваринного походження може стати одним із рецептів досягнення довголіття, оскільки ефективно знижує ризик передчасної смерті.

Група дослідників з кількох університетів Іспанії дійшла висновку, що скорочення кількості м’яса та інших продуктів тваринного походження в раціоні може знизити ризик ранньої смерті від різних станів на 30 відсотків. Висновки вчених опублікував The American Journal of Clinical Nutrition, який повідомив про цей проект.

За словами фахівців, повсякденний раціон відіграє дуже велику роль у стані здоров’я та самопочутті людей. Добре відомо, що появі різних захворювань сприяє незбалансоване харчування, позбавлене багатьох потрібних організму вітамінів та поживних речовин. Робота вчених показала, що вживання продуктів тваринного походження здатне впливати на тривалість життя.

«Скорочення в раціоні кількості тварин продуктів та перехід до більш рослинного харчування дієту може знизити ризик смерті від низки станів та хвороб на 30 відсотків», – заявили дослідники.

У рамках проекту ними було вивчено дані понад 7 тисяч осіб із високим ризиком серцево-судинних захворювань. Експерти проаналізували зміни у стані їхнього здоров’я за п’ятирічний період спостережень. За цей час серед учасників сталися 323 випадки смерті: 76 від серцево-судинних причин, 130 від раку та 117 від неракових, несерцево-судинних причин. Вчені виявили, що схильність до ранньої смерті серед людей, які їли багато рослинних продуктів, не будучи вегетаріанцями, – значно нижча. У той час як серед завзятих м’ясоїдів та інших любителів тваринної їжі ризик такої смерті, навпаки, серйозно підвищувався.

Зокрема, фахівці констатували, що серед всеїдних досліджуваних із високим ризиком серцево-судинних захворювань «харчування, в якому наголос робився на продукти рослинного походження, було пов’язане зі зниженим ризиком смертності від усіх причин».