Звичка спати в теплій кімнаті провокує розвиток хронічної втоми і підвищеної нервозності. Про це повідомив лікар і ведучий телепрограми «Про найголовніше» Сергій Агапкін.

Існують дані наукових досліджень, які показують, що для гарного здоров’я і самопочуття оптимальний сон в приємно прохолодній кімнаті – такий сон сприяє відновленню сил і скорочує ризик розвитку різних захворювань. Деякі види безсоння пов’язані з порушенням природної терморегуляції організму, на яку може впливати відпочинок в спальні з невідповідною температурою повітря.

Сергій Агапкін розповів газеті “Аргументи і факти” про те, що під час сну тілесне тепло перерозподіляється від центру до периферії і температура тіла падає.

“Якщо в кімнаті занадто жарко, повітря в ній буде сухим і почне дратувати слизову носоглотки. У любителів спати в занадто теплій кімнаті відзначаються хронічна втома, підвищена нервозність і дратівливість”, – зазначив Агапкін.

Лікар додав, що температура повітря в кімнаті, де спить людина, не повинна перевищувати 23°C або опускатися нижче 16-19°C. Одна з переваг сну в прохолодній кімнаті полягає в тому, що в умовах такої температури зростає чутливість організму до інсуліну і знижується вміст глюкози – це захищає від розвитку діабету другого типу і покращує спалювання жирів в тілі.