Картопля, яйця, попкорн, вершкове масло, кава – насправді ці нібито шкідливі продукти, мають масу позитивних властивостей. Про їх користь розповів доктор наук дієтолог Міхаель Деспегхель.

Картопля. Доктор Деспегхель зазначає, що картоплю часто виключають з раціону, так як вважають її високовуглеводним продуктом. Але насправді в 100 грамах відвареної картоплі містяться тільки 15 грамів вуглеводів (для порівняння: в булочці з пшеничного борошна 65 грамів вуглеводів). Крім того, в картоплі є багато корисних речовин: клітковина, вітаміни групи В, вітамін С, калій, білок і мінерали.

Висновок: картопля без сильної обробки, наприклад, смаження, корисний продукт, від якого не потрібно відмовлятися.

Консерви. Німецький дієтолог виділяє квасолю – відмінний, нехай навіть консервований продукт. Вона містять багато білка і клітковини, а також фолієвої кислоти, магнію і калію.

Висновок: Консервована квасоля – корисний ситний продукт, який Міхаель Деспегхель до того ж рекомендує тим, хто худне.

Попкорн. Дієтолог зауважує, що якщо при приготуванні попкорну не використовувати вершкове або рослинне масло та інші компоненти, він стає ідеальною закускою, так як в ньому міститься багато клітковини і антиоксидантів.

Висновок: попкорн корисний, якщо вживати його в міру, не використовуючи при цьому олію і цукор.

Кава. Міхаель Деспегхель каже, що кава має набагато більше корисних властивостей, ніж шкідливих. Найбільш позитивний ефект від вживання кави отримують ті люди, які в день п’ють три-чотири чашки цього напою. У тих, хто п’є каву, ризик розвитку раку нижче, ніж у тих, хто п’є її дуже мало або не п’є взагалі. Це стосується раку простати, раку печінки та лейкемії. Також часте споживання кави знижує ризик розвитку Паркінсона, Альцгеймера і депресії, констатував експерт.

Висновок: при досить помірному вживанні кави позитивно впливає на організм.

Яйця. Багато людей не їдять яйця через те, що в них міститься холестерин. Доктор Деспегхель заявив: харчування приблизно на 25% впливає на рівень холестерину, більшою мірою на нього впливає генетика. Людям, які фізично активні і не мають генетичної схильності до проблем, пов’язаних з рівнем холестерину, боятися яєць абсолютно не потрібно. У яйцях містяться корисні жири, білок і майже всі вітаміни, тому немає сенсу виключати їх з раціону, резюмував фахівець.

Висновок: щоденне вживання одного яйця позитивно впливає на здоров’я.

Вершкове масло. У маслі міститься кальцій, вітаміни К2, А, Д і Е, а також йод і селен, нагадав доктор Міхаель Деспегхель:

Висновок: вершкове масло потрібно вживати в помірній кількості, тоді воно буде корисно для організму.