Кардіолог Олександр Калінкін: нестача заліза, залізодефіцитна анемія нерідко стає причиною підвищеної втоми в осінній сезон.

Кардіолог Калінкін розповів про порушення, які можуть ховатися за характерним станом млявості, пригніченості, занепаду сил, що виникають у багатьох людей восени.

Зокрема, зауважив він, велика кількість людей у ​​цю пору року зазнають сезонного афективного розладу, який виникає через скорочення сонячного світла і специфічних реакцій у відповідь з боку гормональної системи. Відчуття втоми, зниження мотивації, працездатності властиво цьому розладу – поряд із негативними емоціями, тривожністю.

Говорячи про інші порушення, Олександр Калінкін поінформував, що частою причиною втрати колишньої енергії та тонусу восени виявляється нестача мікроелементів – наприклад, заліза. Виявити його дефіцит у організмі дозволяє простий аналіз крові.

Крім того, за осінньою втомою та слабкістю іноді ховаються ендокринні, серцеві патології.

Провокувати хронічну втому можуть патології щитовидної залози, хронічна серцева недостатність, хвороби легень.

Нагадав медик і про те, що восени нерідко порушується графік сну та неспання, чому сприяють зміни у тривалості світлового дня. У людей можуть виникати проблеми із засинанням, безсонням, невчасним пробудженням – все це також може сильно втомлювати.