Доктор медичних наук Павло Воробйов: ноги, що промокли, можуть довести людину до розвитку смертельно небезпечного захворювання серця, відомого як інфекційний ендокардит.

В інтерв’ю професора Воробйова прозвучало пояснення того зв’язку, який може існувати між промоклими ногами та небезпечною хворобою серця. Лікар зауважив, що переохолодження та вогкість несприятливо позначаються на людському організмі, у тому числі на стані міокарда. Промочені ноги мають до цього безпосереднє відношення.

«Інфекційний ендокардит, який розвивається при переохолодженні та вогкості, раніше був відомий як «окопна хвороба». Це якраз до питання мокрих ніг. Ця патологія може розвиватися і в домашніх умовах, вона неприємна та важка. Іноді смертельна», – розповів Павло Воробйов.

Також, за словами вченого, під впливом вогкості можуть розвинутися запальні процеси у внутрішніх органах у вигляді стрептококових інфекцій, що загострилися. Одне з наслідків – це ревматизм, ревматичні атаки, вражаючі органи, наприклад, нирки чи серце.

У разі промоклих ніг лікар порадив не допускати замерзання – кінцівки потрібно якнайшвидше витерти насухо і зігріти. Найкращим засобом для цього професор Воробйов назвав товсті «кусачі» вовняні шкарпетки.