Навіть самі вчені не впевнені в тому, чи шкідливо чи корисно щодня вживати по одному келиху вина. Але 5 найочевидніших мінусів цієї звички.

Збільшення ваги

Надмірне споживання калорій будь-якого роду, чи то білки, вуглеводи, жири чи алкоголь, може призвести до збільшення ваги. У той час як вуглеводи та білки містять по 4 калорії на грам, алкоголь – 7, а жири – 9. Це робить спиртне більш калорійним саме по собі. Окрім того, алкоголь часто поєднують з іншими калорійними інгредієнтами. Сода, сік і простий сироп – ось лише деякі з цих насичених цукром сумішей, які часто супроводжують алкоголь. Насправді ви можете бути здивовані, дізнавшись, що деякі популярні напої можуть легко містити 300 або більше калорій на порцію.

Гормони

Якщо людина щодня вживає велику кількість вина, високі ризики порушення роботи імунної, нервової, ендокринної та гормональної систем. Ці порушення можуть мати серйозні наслідки для організму. Оскільки гормони виконують функції у багатьох системах організму, гормональний збій може вплинути на репродуктивну функцію, психічне та поведінкове здоров’я, імунну функцію та багато іншого.

Порушення сну

Постійне та тривале вживання вина може призвести до погіршення якості сну. Алкоголь впливає активність мозку, уповільнюючи її. Він діє як депресант нервової системи, дозволяючи людям почуватися сонними та розслабленими. Деяким це може допомогти швидше і краще спати, але при надмірному вживанні це може спричинити порушення сну. Надлишок алкоголю зневоднює тіло, а саме спиртне в організмі перетравлюється всю ніч, і це може призвести до порушень сну або навіть безсоння.

Здоров’я серця

Кількість споживаного вина впливає здоров’я серця. Деякі дослідження показують, що помірне споживання вина пов’язане зі зниженням ризику ішемічної хвороби серця (ІХС), інші стверджують, що хронічне вживання великої кількості алкоголю може призвести до алкогольної кардіоміопатії – стану, що призводить до ослаблення серцевого м’яза.

Здоров’я печінки

Печінка відповідає за метаболізм поживних речовин в організмі, а також за їх розщеплення на простіші засвоювані форми. Вона також допомагає організму перетравлювати алкоголь, перетворюючи його на менш шкідливу речовину з токсину. Але надлишок алкоголю може зрештою пошкодити саму печінку та призвести до таких захворювань, як жировий гепатоз, алкогольний гепатит та цироз, які перешкоджають її правильному функціонуванню. Оскільки людина не може жити без печінки, що функціонує, дотримання помірного порога споживання алкоголю має важливе значення для підтримки всього здоров’я.

Джерело: TheHealthSite