Під злоякісною пухлиною мають на увазі неконтрольований ріст і розмноження клітин в будь-якої частини організму. Як правило, успіх лікування залежить від того, як швидко вдається діагностувати захворювання. Основну роль тут відіграють ознаки, які необхідно вміти розпізнати якомога раніше. Хірург-онколог Сергій Осмінін перерахував головні симптоми, на які слід звернути увагу.

Першими тривожними знаками є печія і дисфагія. Якщо з першої хоч раз в житті стикалися більшість людей, то про останню мало хто знає. Лікар пояснив, що дисфагія являє собою порушення проходження їжі, яке відчувається як «клубок у горлі». За його словами, це “дуже грізний симптом”, повідомляє “КП“.

В такому випадку Осмінін порадив пройти або гастроскопію, або рентгенографію. За допомогою цих методів можна визначити, чи пов’язано цей стан з онкологією або безпечним порушенням на тлі стресу.

Крім того, онколог закликав не ігнорувати кашель і осиплість голосу. Він уточнив, що вони можуть бути ознаками рефлюкс-езхофагіту. В цьому випадку закид вмісту шлунка відбувається настільки високо, що обпалюються навіть голосові зв’язки. З іншого боку, захриплість може бути пов’язана і зі здавленням пухлиною нервів, що буде вже «більш грізною історією».