При переохолодженні збільшується ризик виникнення багатьох захворювань: серед них ГРВІ, серцеві патології, дисфункції нервової або ендокринної системи, повідомила лікар Людмила Хохлова.

Хохлова розповіла, що в холодну пору року температура в будинку не повинна бути нижчою за 20 градусів. Медик зауважила, що перебування у приміщенні, де некомфортно прохолодно, несприятливо позначається на організмі. За словами лікаря, в таких умовах можуть загострюватись наявні хронічні порушення.

“На тлі низьких температур власна мікрофлора починає розмножуватися інтенсивніше, що сприяє загостренню хронічних процесів”, – сказала Людмила Хохлова.

Лікар додала, що переохолодження викликає рефлекторну реакцію організму, що проявляється як звуження судин та капілярів. Це, своєю чергою, уповільнює імунну відповідь, і з’являються передумови захворюваності. Зокрема, через вплив холодних температур посилюється схильність до гострих респіраторних інфекцій: ринітів, бронхітів, пневмонії, тонзилітів. До того ж, доповнила спеціалістка:

«Холод є фактором, що посилює перебіг хронічних хвороб серцево-судинної, кістково-м’язової, видільної, периферичної нервової та ендокринної систем. Наприклад, це стосується ішемічної хвороби серця, гіпертензивних станів, діабету».