Молочні продукти у помірних кількостях, такі як молоко та сир, покращують захист від діабету 2 типу – це показало дослідження італійських учених із Неаполітанського університету.

Науковці прийшли до висновку, що споживання молочних продуктів пов’язане з нижчим ризиком розвитку діабету 2 типу. Даний тип діабету є його найбільш поширеною формою, що виникає, коли підшлункова залоза не може виробляти достатню кількість інсуліну або інсулін, що нею виробляється, не працює належним чином. Небезпечними ускладненнями діабету 2 типу часто стають хвороби серця, ниркова недостатність, втрата зору, проблеми з кровообігом, ампутація стопи. Бути захищеним від цього захворювання дуже важливо.

Як профілактика діабету медики зазвичай рекомендують вживати продукти рослинного походження, такі як цільне зерно, овочі, фрукти, бобові, а також радять обмежувати споживання більшості продуктів тваринного походження. Але дослідники Неаполітанського університету вважають, що далеко не всі тварини протипоказані, якщо є ризик діабету.

Вчені проаналізували зв’язок між різними продуктами тваринного походження та ймовірним діабетом 2 типу (зокрема, це були червоне та біле м’ясо, перероблене м’ясо, риба, молочні продукти, яйця). Їх аналіз показав, що молочні продукти найбільш ефективно допомагали запобігти розвитку діабету 2 типу або мали нейтральний зв’язок із розвитком захворювання.

“Не надто жирні молочні продукти, особливо йогурт, пов’язані з нижчим ризиком розвитку діабету 2 типу”, – констатували експерти.

У свою чергу, щоденне вживання червоного та переробленого м’яса, згідно з їхніми даними, асоціюється з високим ризиком діабету (при поїданні всього 100 грамів на добу). Вчені рекомендують віддавати перевагу помірним порціям білого м’яса, риби та яєць для отримання білка.