Токсиколог Михайло Кутушов закликав не готувати їжу у фользі і немає страв, які були запечені подібним чином.

Професор Кутушов розповів, які небезпеки для здоров’я таїть фольга, яка використовувалася для запікання в ній тієї чи іншої страви.

“Запікання їжі у фользі може призвести до проблем зі здоров’ям, тому що в ній містяться гормоноподібні речовини ксеноестрогени”, – зауважив лікар-токсиколог.

За словами Кутушова, ці речовини з фольги, проникнувши в людський організм, можуть «замаскуватися» під естрогени (жіночі статеві гормони) і з часом спровокувати розвиток гормонального дисбалансу. Крім цього ксеноестрогени, які накопичуються в тілі, можуть впливати на процеси, що ведуть до ожиріння, проблем зі щитовидною залозою, безпліддя, раку.

Експерт нагадав і про те, що фольга є переважно алюмінієвою. Частки алюмінію, що потрапляють в організм, можуть сприяти виникненню низки порушень.

“Алюміній може проникати в організм і накопичуватися у внутрішніх органах, включаючи легені, нирки, щитовидну залозу та мозок”, – перерахував Кутушов.

Таким чином, для здоров’я особливо небезпечно часто вживати страви, приготовані у фользі. В цьому випадку збільшується ймовірність попадання в організм великих доз небажаних речовин, наслідком чого може стати поява різних хвороб.