Нестача вітаміну D може призвести до розм’якшення кісток, появи болів у м’язах та суглобах, деформації хребта і навіть черепа. Лікар Ешим Ербіль розповіла про оптимальні способи накопичення цієї речовини.

До 20% вітаміну D людина одержує за допомогою їжі. Ешим Ербіль порадила включати в раціон лосось, тунець, гриби, молоко та яйця. У цих продуктах міститься речовина, необхідне підтримки кісток у нормальному стані.

Запастись вітаміном D можна рахунок перебування під ультрафіолетовими променями. Разом з тим надмірна засмага запобігає виробленню цієї речовини. Вирішити проблему з дефіцитом вітаміну D допоможуть сонячні ванни. Днями засмагати на пляжі не варто, оскільки це загрожує негативними наслідками для здоров’я.

Читайте також:  102-річна жінка розповіла, як прожила стільки років

Влітку 20 хвилин перебування під ультрафіолетовими променями достатньо для вироблення необхідної кількості вітаміну D. Після прийому сонячних ванн не варто відразу йти в душ, оскільки синтез речовини починається не через певний проміжок часу. Перебувати під ультрафіолетовими променями необхідно до появи на шкірі рожевого відтінку.