Ранковий кашель може бути ознакою небезпечного захворювання, оскільки стан свідчить про неправильну роботу бронхів. Про це розповіла лікар-пульмонолог Олена Пітірімова.

Фахівець пояснила, що нормально дихати не дають звужені бронхи, через що вранці людина починає кашляти та сипіти. За словами лікаря, це ознака обструкції бронхів – комплексу симптомів, які характерні для багатьох захворювань.

“Ця проблема часто виникає при гострих запальних захворюваннях: пневмонії та гострому бронхіті. Однак обструкція бронхів також може бути ознакою бронхіальної астми, хронічного бронхіту і навіть злоякісної пухлини у легенях”, – пояснила Пітірімова.

Пульмонолог порадила звертати увагу на такі симптоми, як задишка навіть при незначних фізичних навантаженнях, свисті та хрипіння, почуття “роздутості” у грудях, сухий кашель та посинення шкіри.

За її словами, найчастіше причиною обструкції бронхів стають інфекційні процеси – бактеріальні чи вірусні. Запальний процес, що протікає в слизових, призводить до їх набряку і потовщення, через що просвіт звужується. Крім того, додатково можуть скорочуватися м’язи, що спричиняє різке скорочення бронхіального просвіту та труднощі з диханням, додала лікар.