Не для всіх весна виявиться довгоочікуваною: деякі зіткнуться із сезонною алергією, що викликає дискомфорт та загальне погіршення стану. Лікарка розповіла, як можна полегшити своє самопочуття в період сезонної алергії.

Навесні в повітрі часто фіксується висока концентрація пилку, який зазвичай і є причиною алергії. З появою перших ознак захворювання алерголог-імунолог Тетяна Борисова рекомендує звернутися до фахівця, який виявить алергени та призначить препарати. “Під час цвітіння тих рослин, на які є негативна реакція, потрібно рідше перебувати на вулиці, використовувати окуляри, респіратор чи носові фільтри”, – сказала медик.

За її словами, окрему увагу слід приділити своєму раціону. Борисова вказала, що за наявності реакції на пилок берези чи вільхи з меню потрібно виключити яблука, груші, вишню та горіхи. При виявленні алергії на полин слід відмовитися від кавуна, дині, халви та олії. Якщо є алергія на пилок лучних трав, потрібно прибрати з раціону злакові культури, томати, ківі, кукурудзу, пиво та квас.

Читайте також:  Лікар назвав граничну кількість меду, яку можна з'їсти за день