Дослідники з Німеччини з’ясували, що існують кілька типів харчування, які запобігають гострим ушкодженням нирок. Йдеться про небезпечне ускладнення під назвою гостра ниркова недостатність.

Нирки людини фільтрують токсини з організму, тому будь-які проблеми з цими органами загрожують найважчими наслідками, що виникають через неможливість виводити шкідливі речовини та продукти розпаду назовні. Гостра ниркова недостатність не лише поширене, а й дуже тяжке захворювання, що призводить до госпіталізації та смерті. Його ризик у міру старіння зростає, і, на жаль, нині лікарі не мають якихось ефективних заходів лікування ниркової недостатності, як і її профілактики.

Однак з’являється все більше даних щодо того, що харчування та особливо специфічні дієти захищають нирки від негативного впливу, включаючи нестачу крові, інфекційні хвороби, деякі побочки від ліків або втручання хірургів. Дослідники з Кельнського університету проаналізували 6 типів харчування, включаючи імітацію швидкого голодування, кетогенну дієту, скорочення вживання амінокислот, дві дієти з обмеженою кількістю сірковмісних амінокислот метіоніну та цистеїну, а також зниження калорійності за рахунок загального скорочення калорій.

Читайте також:  Вчені розповіли, скільки потрібно спати у літньому віці

Виявилося, що зменшення кількості сірчаних амінокислот та скорочення калорій ефективні для захисту від пошкодження нирок на тваринних моделях. Всі ці дієти поєднує вже доведена здатність збільшувати тривалість життя різних живих організмів та доступність для людини. Отже, їх профілактичне використання при лікуванні гострого пошкодження нирок може бути дуже корисним і стати одним із терапевтичних варіантів для пацієнтів.