Вчені та медики заявляють, що культура харчування кожної окремої людини дуже впливає на організм в цілому. А деякі продукти допомагають правильній роботі певних органів. Так, щоб покращити пам’ять або зберегти здоров’я мозку якомога довше, фахівці пропонують додати до раціону кисломолочний напій.

Ферментовані кисломолочні напої, наприклад кефір, містять різні пробіотичні мікроорганізми. Їхній вплив на настрій, стрес та роботу гіпокампа мозку, тісно пов’язаного з пам’яттю та емоціями, визначили дослідники. Робота була нещодавно опублікована у журналі Nutritional Neuroscience.

У ході дослідження фахівці спостерігали за дорослими віком від 25 до 45 років без шлунково-кишкових захворювань та психічних розладів. Вони мали регулярно протягом місяця вживати кисломолочні напої обсягом близько 230 р. Кожен напій містив 25–30 млрд колонієутворюючих одиниць живих і активних кефірних культур.

Читайте також:  Лікарями названо 3 звички, які ведуть до високого цукру в крові

В результаті з’ясувалося, що кількість корисних лактобацил (Lactobacillus) у кишках досліджуваних зросла на 235%. Крім того, покращились і показники реляційної пам’яті. Вона зберігає та надає спогади про відносини та асоціації між будь-якими об’єктами та подіями. При цьому виявилося, що сама по собі зміна кількості лактобацил ніяк не пов’язана з покращенням функції мозку.