Якщо людина чує шум у вухах, то насамперед необхідно виміряти артеріальний тиск.

Ефект шуму у вухах прокоментував лікар-невропатолог Володимир Мельник. За словами експерта, до появи реального шуму у вухах можуть призводити несприятливі зміни в стані судин і артерій, мимовільні скорочення м’язів. Також причиною ефекту чутного шуму людиною може стати захворювання, що впливає на внутрішнє вухо.

За словами фахівця, при появі шуму у вухах аж ніяк не зайвим буде виміряти артеріальний тиск. Можливо, шум – симптом того, що зараз у людини гіпертонічний криз, сказав невропатолог.

«Насамперед потрібно виміряти тиск: якщо він підвищений, ми знижуємо його. Якщо людина гіпотонік і тиск турбує вранці, треба зробити зарядку для шийного відділу хребта, вправи, що поліпшують як артеріальний, так і венозний кровообіг», – пояснив лікар.

Крім цього, спровокувати ефект шуму у вухах може прийом ліків. В деяких випадках шум свідчить не стільки про патології, скільки про особливу чутливість людини до звуків у зовнішньому середовищі, що є суто індивідуальним фактором.

Але іноді поява шуму – сигнал про те, що потрібно звертатися до лікаря.

«Якщо наявний головний біль, а шум односторонній, чітко в одному вусі і змінює свої характеристики від положень голови (посилюється і головний біль, шум), тоді 100% потрібно йти до лікаря», – сказав Володимир Мельник.

Джерело: МедікФорум