Нове дослідження великої групи вчених завершилося вердиктом про те, що процес очищення води може робити її практично токсичною для організму. Докладно про цю роботу фахівців розповідається у новій публікації у Newswise.

Авторами проекту, в ході якого вивчалися властивості води після її очищення, стали дослідники з Каліфорнійського університету в Берклі, а також з Університету Джона Хопкінса в Балтіморі. Вони виявили, що прийнята практика очищення води може бути вкрай небезпечною для людського організму.

Фахівці прийшли до висновку про те, що більшість з існуючих способів очищення води з природних джерел для використання в людському побуті, не знищують в ній наявні шкідливі речовини. Замість цього, вважають вчені, потенційно шкідливі для здоров’я компоненти трансформуються, набувають іншу молекулярну структуру.

«У процесі очищення води відбувається вироблення шкідливих речовин. Іноді ці утворюються в ході очищення речовини бувають дуже токсичними», – заявила співавтор дослідження, доктор Карстен Прасс.

За словами наукових експертів, найбільш часто у воді природних водойм зустрічаються феноли – хімічні сполуки, що виявляються у природному середовищі через діяльність різних виробничих підприємств. Коли на фенольні сполуки впливають способами очищення, їх компоненти трансформуються і стають більш токсична, уклали автори проекту.

Дія трансформованих фенолів було підтверджено експериментальним шляхом на мишах. Виявилося, що ці сполуки надають сильний негативний вплив на печінку, а також ведуть до порушень метаболізму, тягнуть за собою ожиріння і діабет. Рівень пошкодження від видозмінених
фенолів у воді можна порівняти зі шкодою, що наносяться сигаретним димом або автомобільними вихлопами, констатували біологи.

Джерело: МедікФорум