Мед асоціюється не тільки з десертом і солодощами, але і з користю для здоров’я. Багато людей обмежують себе в цукрі, але в список заборонених продуктів рідко входить мед. Але чи так мед корисний насправді? Розповідає відомий фахівець з харчування, доктор медичних наук Віктор Конишев.

“Серйозних досліджень меду з медичними цілями не проводилося – – говорить Віктор Конишев в інтерв’ю АіФ. – Він може полегшувати кашель, у нього є легка жарознижувальна дію. В цьому випадку особливо цінується липовий мед.”.

Мед шкідливіший за цукор?

У меді величезна кількість глюкози і фруктози, причому щоб витягти їх з цукру організму ще потрібно попрацювати, а в меді вони містяться в готовому вигляді. Це викликає різкий стрибок рівня цукру в крові, що негативно позначається на всьому організмі. Звичайно, на відміну від цукру в меді є багато біологічно активних речовин, які корисні, але їх багато і в інших натуральних продуктах, які не містять таку кількість глюкози.

Читайте також:  Кардіологи назвали оптимальну для здоров'я серця тривалість нічного сну

“Всупереч широко поширеній думці, в меді мало вітамінів і мінеральних речовин. Наприклад, добову потребу в кальції забезпечують 200 чайних ложок меду, в фосфорі – 267 чайних ложок, а у вітамінах – 3 кг меду. Білки і амінокислоти присутні в меді теж у вкрай малих кількостях”.

Чи означає це, що потрібно відмовлятися від меду? Ні, в меді є користь, це унікальний продукт харчування. Просто не треба ставиться до нього як до чудодійного засобу, і приписувати властивості, які він не має. І, звичайно, знати міру.