Фахівці розповіли про те, як правильно харчуватися і яких рекомендацій варто дотримуватися заради того, щоб зберегти кишечник здоровим. Адже кишечник – один з найголовніших органів, від здоров’я якого багато в чому визначається самопочуття. Найменший збій в його роботі може привести до колік, проносу або запору та інших проблем, котрі істотно підкачують якість життя.

Збалансоване харчування

Необхідно дотримуватися балансу всіх необхідних речовин для організму-білків, жирів і вуглеводів. До того ж в раціоні повинні бути присутніми різні мінерали та інші речовини, які допоможуть кишечнику залишатися здоровим.

Клітковина

Їсти клітковину просто необхідно. Вона в основному міститься в свіжих овочах, фруктах, крупах. Через брак цього компонента можливі запори і дисбактеріоз, що обіцяє обернутися проблемами для здоров’я кишечника.

Натуральна їжа

Ніяких напівфабрикатів, копченостей та інших шкідливих страв в раціоні повинно бути. У них є консерванти, барвники, занадто багато солі, що провокує запалення кишечника і пригнічення корисної мікрофлори.

Щадна готування

Методи приготування їжі повинні бути щадними — варіння, на пару, гасіння. Якщо є багато смажених, маринованих або дуже гострих страв, то можливий розвиток гнильних процесів, подразнення слизової кишечника, порушення перистальтики.

Регулярне харчування

Оптимально їсти 4-5 разів на день-сніданок, обід і легка вечеря обов’язкові. Решта має йти на перекушування, але невеликі. Часте, але не дуже рясне харчування дозволить підтримувати і зберігати здоров’я кишечника.

Фізична активність

Не можна сподіватися, що сидячи на одному місці кожен день ви знайдете бажане здоров’я кишечника. Якщо не підтримувати активний спосіб життя, то ні про яке здоров’я кишечника не може бути й мови. Піші прогулянки, спорт, басейн, велопрогулянки — все це благотворно позначиться на гладкій мускулатурі кишечника.

Обмежити прийом ліків

Ніяких ліків не можна приймати без призначення лікаря. Тим більше це стосується антибіотиків і знеболюючих, які погано позначаються на корисних бактеріях, руйнують слизову оболонку кишечника.

Гігієна

Необхідно дотримуватися правил особистої гігієни, щоб не розвивалися кишкові інфекції і не з’являлися паразити всередині кишечника.