Напередодні Нового року, багатьох людей, які страждають від підвищеного артеріального тиску і хвороб серця мучить питання, чи можна під бій курантів випити шампанське? Лікарі накладають значні обмеження на спиртне, але наскільки небезпечні новорічні порушення режиму? І чому взимку збільшується число інфарктів?

“Спиртне сприяє підвищенню тиску. Однак кардіологи не заперечують проти одного-двох келихів шампанського за умови, що пацієнт приймає правильно підібрану гіпотензивну терапію. Кількість етилового спирту в келиху шампанського мінімально (10-15 мл), а більшість препаратів сумісні з таким обсягом алкоголю. Інша справа, що за келихом шампанського часто слід стопка горілки і закуска (у вигляді солоної і жирної їжі), а всі свята пацієнти проводять за столом. Тому кардіологи до новорічних канікул ставляться насторожено. На стані деяких пацієнтів вони позначаються негативно”, – говорить Симон Мацкеплішвілі.

Сувора зима

За даними статистики, кількість інфарктів збільшується в зимовий час – до 40%. При цьому, підкреслив лікар, якщо людині підібрана адекватна медикаментозна терапія, вона буде відчувати себе добре, незалежно від пори року.

“За останніми даними, навіть хірургічне втручання не завжди дає такі надійні, передбачувані і стабільні результати, як оптимальна медикаментозна терапія”, – стверджує Симон Мацкеплішвілі.

Джерело: МедікФорум