Задній риніт – запальний процес, який охоплює носоглотку і може поширюватися на мигдалини. Якщо задній риніт не лікувати, то хвороба ускладнюється запаленням нижніх відділів дихальної системи.

У перші дні початку захворювання задній риніт розпізнати досить складно. Симптоматика дуже схожа на звичайну застуду, яка протікає в гострій формі. У хворого закладений ніс і йому боляче ковтати. У більш складних випадках задній риніт супроводжується високою температурою.

У дітей задній риніт може протікати в особливо важкій формі, тому лікування потрібно проводити негайно, поки хвороба не привела до ускладнень.

Лікування заднього риніту повинно бути комплексним, що включає в себе різні терапевтичні методики, спрямовані на вплив різних патологічних ланок.

1. Позбавляємося від кашлю

Лікування заднього риніту відрізняється від терапії інших видів ринітів. Насамперед необхідно позбутися від надсадного кашлю, який є першою проблемою на шляху до повного виліковування.

Читайте також:  Рекомендації щодо збереження та підтримки ЛОР-здоров'я

Кашель при задньому риніті виникає через те, що слизові і гнійні маси по носоглотці спускаються в трахею, що, відповідно, викликає кашльовий рефлекс. В даному випадку допоможуть спеціальні антибактеріальні спреї, які призупинять розмноження хвороботворних бактерій. Для поліпшення евакуації мокротиння лікар може призначити відхаркувальні протикашльові препарати.

промивання носа

2. Промивання носа сольовими розчинами

Для того щоб позбутися від слизу і запального процесу в носоглотці, рекомендується часто промивати порожнину носа сольовими розчинами. Для цих цілей можете придбати аптечну морську воду або приготувати розчин самостійно їх розрахунку ½ чайної ложки солі на склянку теплої води.

Крім сольових розчинів, також носоглотку можна промивати і розчинами лікарських трав. А масляні краплі для носа допоможуть зняти відчуття печіння на задній стінці носоглотки.

Читайте також:  Рекомендації щодо збереження та підтримки ЛОР-здоров'я
3. Судинозвужувальні препарати

При задньому риніті (як і при інших формах риніту) відзначається виражений набряк слизової оболонки носа через розширення судин. Це призводить до утрудненого носового дихання, а іноді хворий в стані дихати тільки через рот. Щоб впоратися з цією ситуацією, хворому призначають судинозвужувальні препарати, які протягом декількох хвилин знімають набряклість носа і дозволяють відновити носове дихання. Однак застосовувати ці препарати потрібно з обережністю, оскільки мають ряд побічних ефектів.

риніт

4. Застосування антибіотиків

У важких випадках, коли задній риніт протікає з вираженим бактеріальним ускладненням, можливе застосування антибіотиків, як місцевих, так і системних.

Читайте також:  Рекомендації щодо збереження та підтримки ЛОР-здоров'я

При призначенні антибіотиків важливо виявити патогенного збудника. Часто при гострих бактеріальних інфекціях лікарі призначають антибіотики широкого спектру дії. Важливо чітко дотримуватися всіх рекомендацій лікаря, оскільки неправильний прийом антибіотиків може тільки погіршити перебіг захворювання.

5. Зміцнення імунітету

Невід’ємною частиною лікування заднього риніту є загальнозміцнююча терапія, метою якої є підвищення імунітету. Для цих цілей лікар призначає імуномодулюючі препарати і вітаміни. Крім ліків, хворий також повинен пити багато рідини і не піддавати себе переохолодженню.

Такий комплексний підхід в лікуванні заднього риніту, як правило, призводить до швидкого одужання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
МЕДИКАМЕНТОЗНИЙ РИНІТ

ГОСТРИЙ РИНІТ У ДІТЕЙ: СИМПТОМИ І ЛІКУВАННЯ

ХРОНІЧНИЙ ТОНЗИЛІТ: СИМПТОМИ І ЛІКУВАННЯ