Вчені з’ясували, що час року, в який народжується людина, може бути пов’язаний з її ризиком смерті від серцево-судинних захворювань, про це повідомляє видання The Sun.

«Час року, в який ми народжуємося, може мати набагато більший вплив, ніж багато хто з нас уявляє, і навіть може вплинути на те, як ми помремо», – йдеться в його публікації.

Зокрема, вчені стверджують, що місяць народження людей пов’язаний з їх ризиком смерті від серцево-судинних захворювань. Згідно з їх даними, люди, народжені навесні і влітку, мають більш високу смертність від серцево-судинних захворювань, ніж ті, хто народився восени.

Висновок про це був зроблений американськими фахівцями, про їх дослідження розповідається в різдвяному випуску журналу The BMJ. Вченими були проаналізовані дані 38-річних спостережень за 116 911 жінками-медсестрами, які в 1976 році стали учасницями проекту «Дослідження здоров’я медсестер».

На його початку жінкам було від 30 до 55 років. Вони спостерігалися і проходили анкетування аж до 2014 року. За період дослідження було зареєстровано понад 43 000 випадків смерті, в тому числі 8 360 випадків смерті від серцево-судинних захворювань.

Після врахування сімейних історій, економічних і соціальних факторів, дослідники виявили, що серед жінок, що народилися навесні і влітку, спостерігалося збільшення смертності від серцево-судинних захворювань в порівнянні з жінками, які народилися восени.

У свою чергу, найнижчий ризик смертності від хвороб серцево-судинної системи був притаманний тим, хто народився в грудні.

Експерти вважають, що дана закономірність може бути певним чином пов’язана з сезонними коливаннями в раціоні харчування, рівнем забруднення повітря і наявністю сонячного світла до народження і в ранньому віці. Але також дослідники відзначають, що «необхідні подальші дослідження для підтвердження поточних результатів і виявлення механізмів впливу сезонних місяців народження на серцево-судинну смертність».