У деяких випадках видаляти кліща самостійно небезпечно, це повинен зробити тільки лікар. Самостійні спроби можуть привести до відриву зубчиків комахи і сумних наслідків.

щ

Про те, коли кліща не можна видаляти самостійно, газеті “Комсомольська правда” розповів завідувач відділенням невідкладної та екстреної допомоги Європейського медичного центру Олександр Доленко.

Черевце на шкірі і почервоніння з набряком навколо нього – ознаки того, що кліщ в цьому місці мешкає давно, і намагатися витягти його самостійно не потрібно, слід якомога швидше звертатися за медичною допомогою.

“У такому випадку кліща видалити складніше навіть для фахівця. Може трапитися так, що відірвуться один або два зубчики кліща, що може привести до запалення м’яких тканин, нагноєння, утворення абсцесів”, – розповів лікар.

Якщо кліщ був витягнутий своїми силами, але випадково впав і виявився втрачений, то через два тижні потрібно здати кров на антитіла до вірусу енцефаліту і бактеріям бореліям, сказав Доленко.

Любителям відпочинку на природі лікар порекомендував перед поїздкою на природу обов’язково вивчати в інтернеті карту ендемічних районів з поширення кліщового енцефаліту.