За словами іспанських дієтологів, проблему запору можливо вирішити за допомогою збалансованого раціону, деякі продукти ідеально справляються з цим порушенням.

Фахівці назвали ідеальні продукти для боротьби із запором, пише видання La Gaceta. Іспанські медики констатують, що запор є все більш поширеним розладом травлення у сучасних людей.

ВООЗ визначає запор кількістю менше трьох дефекацій на тиждень. Експерти організації відзначають: нормальною вважається частота відвідувань туалету від трьох разів на день до мінімум трьох на тиждень без необхідності докладати надмірних зусиль, також не повинно бути твердого стільця або почуття неповної евакуації калу. При виникненні запору одним з головних способів впоратися з ним є харчування, підкреслюють лікарі.

Які ж продукти вони вважають ідеальними для боротьби з запором?

Коричневий (бурий) рис. Іспанські вчені оцінюють його як»ефективний проносний засіб, що містить велику кількість мінералів і вітамінів комплексу В”.

Питво. Рекомендуються вода, киселі, неміцні бульйони, настої, натуральні соки з м’якоттю (отже, з клітковиною), смузі.

Бобові. Сочевиця, нут, квасоля, горох – всі вони, за словами фахівців, стимулюють кишкову діяльність.

Горіхи. Їх жирні кислоти покращують стан кишкової мікрофлори, активізують ріст корисних бактерій, а клітковина сприяє просуванню мас по тракту.

Медики нагадали про те, що запор може бути симптомом внутрішніх патологій: аноректальних або тазових порушень, шлунково-кишкові захворювання. Крім того, до запорів можуть призводити низькокалорійні дієти, малорухливий спосіб життя.