Авокадо — універсальний продукт. Його додають у салати, роблять з нього соуси і закуски, а часом навіть запікають у духовці. Крім того, цей фрукт (так-так, саме фрукт) ще й дуже корисний. В якості підтвердження ми знайшли п’ять причин, чому його обов’язково потрібно додати в раціон.

— Плід авокадо складається з рослинних жирів, мононенасичених жирних кислот омега-3. Ці кислоти підвищують «хороші» ліпопротеїди в крові, зменшують «погані» і позитивно впливають на стан шкіри. При цьому не варто забувати про високу жирність плода: фрукт вагою 250 грамів містить 50-55 грамів жиру. Це майже добова норма жирів. Калорійність плода може варіюватися від 500 до 550 ккал, що становить чверть добової калорійності. Так що краще діліть авокадо на декілька чоловік і додавайте в салати. При цьому майте на увазі: рецепти авокадо з креветками, яйцями або майонезом сумнівні з точки зору користі. Перераховані продукти багаті холестерином і самі по собі дуже жирні.

Авокадо багатий вітамінами, мікро – і макроелементами

Один плід авокадо містить близько 20 різних вітамінів, мінералів і антиоксидантів (речовин, що нейтралізують вільні радикали). До найпотужніших відносяться вітаміни груп А, Е і С. Крім них до складу авокадо входять каротиноїди, калій, натрій, кальцій, фосфор, марганець, магній, залізо і вітаміни групи В.

Читайте також:  Через ці продукти у вас виникнуть тромби
Авокадо живить шкіру, волосся і нігті

Авокадо, крім цинку і селену, містить близько 20% добової норми вітаміну Е — вітаміну, який захищає шкіру від передчасного старіння і стимулює процес збагачення клітин киснем (саме тому вітамін Е входить до складу багатьох дорогих кремів для обличчя). Крім того, маски з екстрактом авокадо допомагають боротися з розтяжками.

Авокадо

Авокадо — незамінний продукт під час вагітності

Авокадо — рекордсмен за вмістом фолієвої кислоти, вживання якої вважається профілактикою розвитку різних вад та патологій нервової системи. Намагайтеся включати авокадо в свій раціон у період ранньої вагітності — це необхідно для здорового розвитку плоду. За рахунок вмісту заліза авокадо запобігає розвиток недокрів’я (анемії), а вітамін В6, що входить до складу фрукта, значно полегшує токсикоз.

Читайте також:  Обід у компанії виявився фактором переїдання
Авокадо знижує рівень холестерину

Дослідження показали, що завдяки входить до складу плода олеїнової кислоти (вона відноситься до групи омега-9 ненасичених жирних кислот) авокадо може значно зменшити кількість тригліцеридів крові та знизити рівень «поганого» холестерину. При цьому регулярне вживання авокадо позитивно впливає на рівень «хорошого» холестерину.

авокадо

Авокадо містить калій

Калій підтримує оптимальний тиск і рідинний склад усередині клітин. Він забезпечує нормальне функціонування нирок і допомагає запобігти або знизити набряклість. Цей елемент прискорює органічні реакції всередині організму, які відповідають за розвиток витривалості і сприяють насиченню мозку киснем (що особливо важливо для серцево-судинної системи — сповільнюється частота серцевого ритму і зменшується аритмія). Однак все це відбувається тільки в тому випадку, якщо ви не пересолили блюдо з авокадо. Кухонна сіль містить натрій, і її важливо вживати в міру.

Читайте також:  2 зміни у звичках харчування, які говорять про деменцію

Джерело: The Chellenger