Вживання яблук відразу після їжі вкрай небезпечне для здорових зубів, така звичка згубна для їх емалі. Про це в публікації на порталі Focus.de розповів експерт з питань стоматології Маркус Фелбер.

Днями дослідники з англійського Університету Рідінга опублікували дані про те, що люди, котрі вживають по два яблука в день мають більш розслаблені кровоносні судини та низькі показники «поганого» холестерину, що зменшує для них ймовірність зіткнутися з інфарктом та інсультом.

Але німецький експерт Маркус Фелбер зазначає, що багато людей вживають яблука неправильно, – зокрема, їдять фрукти практично відразу після їжі. Але в таких обставинах зубна емаль піддається відразу дуже сильній кислотній атаці.

Фахівець пояснив, що зуби володіють захисною кислотною оболонкою, що оберігає їх від карієсу. Під час прийому їжі така оболонка проходить випробування на міцність, і тільки через 30 хвилин після їжі вона повністю відновлює свій захисний потенціал. Якщо їсти яблука після їжі, не чекаючи, коли пройдуть ці 30 хвилин, їх кислота може пробити пролом в оболонці зубів.

“Щоб не перевантажувати зуби після їжі завжди слід трохи почекати, перш ніж починати вживати яблука та інші фрукти. Має пройти не менше півгодини”, – констатував Маркус Фелбер.