Вживання яблук відразу після їжі вкрай небезпечне для здорових зубів, така звичка згубна для їх емалі. Про це в публікації на порталі Focus.de розповів експерт з питань стоматології Маркус Фелбер.

Днями дослідники з англійського Університету Рідінга опублікували дані про те, що люди, котрі вживають по два яблука в день мають більш розслаблені кровоносні судини та низькі показники «поганого» холестерину, що зменшує для них ймовірність зіткнутися з інфарктом та інсультом.

Але німецький експерт Маркус Фелбер зазначає, що багато людей вживають яблука неправильно, – зокрема, їдять фрукти практично відразу після їжі. Але в таких обставинах зубна емаль піддається відразу дуже сильній кислотній атаці.

Читайте також:  Чотири причини відмовитися від вуглеводів на сніданок

Фахівець пояснив, що зуби володіють захисною кислотною оболонкою, що оберігає їх від карієсу. Під час прийому їжі така оболонка проходить випробування на міцність, і тільки через 30 хвилин після їжі вона повністю відновлює свій захисний потенціал. Якщо їсти яблука після їжі, не чекаючи, коли пройдуть ці 30 хвилин, їх кислота може пробити пролом в оболонці зубів.

“Щоб не перевантажувати зуби після їжі завжди слід трохи почекати, перш ніж починати вживати яблука та інші фрукти. Має пройти не менше півгодини”, – констатував Маркус Фелбер.