Медична страхова компанія «Пронова Б. К. К.» (Pronova BKK) провела дослідження, яке показало, що використання смартфона гальмує розвиток дітей. Експерти додали, що занепокоєння викликає те, що вікова група стає все молодшою.

Експерти відзначають, що смартфони, планшети та ігрові приставки призводять молодше покоління до більшої залежності, на відміну від дорослих. Те, що вони бачать в інтернеті, чують і переживають, проникає в них нефільтровано, що призводить до драматичних наслідків.

Згідно з проведеним дослідженням, педіатри прийшли до висновку, що дані захоплення не тільки призводять до надмірної ваги, але й соціальних відхилень, рухового дефіциту та погіршення навчання. Найбільше страждають діти у віці від 10 до 13 років.

«Багато дітей отримують свій перший смартфон досить рано. Наслідки очевидні в педіатричній практиці. У дослідженні передбачається, що зареєстровані проблеми зі здоров’ям є лише початком негативного розвитку і продовжуватимуть ставати все більш вибухонебезпечними в найближчі роки», – зазначила консультант страхової компанії «Пронова Б. К. К.» Герда Герольда.

Фахівці додали, що вікова група, яка страждає в результаті використання засобів масової інформації, стає молодшою. Все частіше діагностується дефіцит у віці до трьох років, наприклад, в руховому розвитку. Сюди ж відноситься гальмування в розвитку мови і здатності до творчості.

Що стосується віку від 14 до 17 років, то школярі частіше уникають використання електронних комунікаційних і розважальних пристроїв, хоча і для них проблема є актуальною. В самому дослідженні брали участь більше 100 педіатрів.