Дієтологи попереджають: ці п’ять дієт не тільки не допомагають худнути, але і можуть серйозно зашкодити нашому здоров’ю!

Лікарі не дуже добре ставляться до дієт: в кращому випадку все залишиться, як було, в гіршому — можна серйозно зашкодити своєму здоров’ю. Виключення з раціону цілих груп поживних речовин (наприклад, жирів або вуглеводів), може бути, і призведе до позбавлення від частини зайвого жиру (найчастіше — короткочасного), але з набагато більшою ймовірністю призведе до проблем в роботі кишечника, шлунка, порушенням метаболізму і навіть погіршення когнітивних здібностей. Ми зібрали найшкідливіші з точки зору лікарів “дієтичні” поради і дуже просимо вас: ні в якому разі не дотримуйтесь їх!

Детокс-дієти

Ви думаєте, що очищаєте свій організм від міфічних «токсинів» і «шлаків»? Насправді ви позбавляєте себе білка і клітковини, без яких неможлива нормальна робота кишечника і оновлення клітин організму. Крім того, в основі так званих детокс-дієт найчастіше лежать соки і смузі, а це — прямий шлях до хвороб серця. У соках міститься багато цукру і практично немає клітковини, яка захищає нас від інсулінових піків — в результаті всього за кілька днів такої «дієти» можна сильно нашкодити своєму здоров’ю.

Відмова від вуглеводів

Чомусь саме вуглеводи першими потрапляють під роздачу, коли мова йде про дієти. Тим часом, вони так само потрібні нашому здоров’ю, як білок або клітковина. Якщо ми повністю відмовляємося від вуглеводів, ми позбавляємо своє тіло і мозок енергії, відчуваємо себе втомленими і примхливими і більш того, серйозно збільшуємо ризик розвитку небезпечних захворювань. Хочете схуднути? Відмовтеся від швидких вуглеводів, але збережіть «повільні».

Відмова від глютену

Якщо у вас немає целіакії — аутоімунне захворювання, при якому організм не приймає глютен — вам точно не треба відмовлятися від продуктів, що містять клейковину. Насправді, цільнозернові продукти дуже корисні для здоров’я серцево-судинної системи, і відмовляючись від них, ми лише погіршуємо своє здоров’я. Більш того, багато продуктів, що не містять глютен, часто містять доданий цукор, який точно не корисний ні фігурі, ні здоров’ю.

Відмова від жиру

Ще одна погана ідея — відмова від продуктів з високим вмістом жиру. Дійсно, транс-жири дуже небезпечні для нашого здоров’я, так само як і насичені жири, але ось рослинні жири, а також ненасичені тваринні не тільки безпечні для фігури і здоров’я, але і дуже корисні. Горіхи, риба, рослинні олії, продукти з цільного молока – від усього цього ні в якому разі не можна відмовлятися, навіть якщо ви вирішили сісти на дієту.

Голодування

Чим довше ви голодуєте, тим вище ваші шанси набрати зайву вагу згодом. Будь-яку тривалу відмова від їжі наш організм сприймає як стрес і реагує відповідним чином: запасає всі калорії у вигляді жиру, підштовхує нас до висококалорійної їжі, багатої цукром і швидкими вуглеводами, а також змушує нас з’їдати більше, ніж нам треба насправді, коли нарешті отримує доступ до їжі.