За словами лікаря-терапевта Олексія Водовозова, кількість цукру, що вживається людиною за добу, не повинна перевищувати 5% від загальної кількості калорій в денному раціоні.

Олексій Водовозов висловився про те, що цукор в останні роки перетворився на продукт з «демонізованою» репутацією: з його споживанням, наприклад, пов’язують розвиток раку. Але насправді багато продуктів харчування містять у собі різні види натуральних цукрів, що аж ніяк не робить їх поганими або канцерогенними.

«Глюкоза, сахароза, фруктоза, мальтоза присутні в природному вигляді в масі продуктів харчування і нічого страшного такий цукор не викликає. Для здоров’я шкідливий в першу чергу «додатковий» цукор, яким люди підсолоджують свої напої та їжу», – вважає лікар.

Фахівець підкреслив, що важлива не кількість цукру, яка з’їдається за раз, а її загальний відсоток в їжі. Терапевт посилається на рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), відповідно до яких дорослі люди повинні обмежувати споживання цукру на добу до 5% від усіх споживаних калорій – це приблизно шість чайних ложок.

У харчуванні В цілому необхідно контролювати кількість білків, жирів і вуглеводів, додав лікар. Для підтримки здоров’я важливо не допускати переважання простих вуглеводів в раціоні. За словами Водовозова, безглуздо заміняти цукор медом, так як в цьому продукті містяться ті ж глюкоза і сахароза.

«Від однієї чашки кави з ложкою цукру нічого не станеться, але якщо регулярно класти в чай по кілька ложок цукру і пити її неодноразово на дню, проблеми неминучі», – сказав медик.

Джерело: МедікФорум