Для захисту від порушень гормонального балансу фахівці радять уникати вживання рафінованого цукру, алкоголю, трансжирів. Інші продукти, такі як хрестоцвіті овочі, насіння льону, волоські горіхи, куркума, навпаки, допомагають збалансувати гормони.

Коли гормони виходять з рівноваги, виникають перепади настрою, проблеми з шкірою, ми відчуваємо сильну втому або підвищену тягу до шоколаду. За словами фахівців, гормональний дисбаланс може бути тісно пов’язаний з роботою печінки.

«Печінка відіграє важливу роль в управлінні гормонами. Деякі продукти можуть перевантажувати печінку. Це безпосередньо впливає на гормони», – відзначають вчені.

Щоб печінка не страждала від перевантажень, слід уникати деяких продуктів: з раціону краще виключити рафінований цукор, алкоголь і трансжирні кислоти.

Читайте також:  Лікар назвав чотири ознаки проблем з очима, при яких потрібно відвідати невролога

На додаток до харчування важливо вміти захищатися від стресу, який також робить великий вплив на гормональний баланс. При стресі значно підвищується рівень кортизолу, що змушує нас споживати більше небажаних і шкідливих для печінки продуктів.

Водночас існують продукти, що позитивно впливають на гормональний баланс.

Хрестоцвіті овочі. Різні види капусти містять специфічне з’єднання під назвою індол-3-карбінол. Це фітохімічна речовина, яка має антиоксидантну дію і допомагає організму усувати надлишок естрогену. Щоб збільшити поглинання цієї речовини, капусту перед вживанням слід злегка пропарити.

Ягода. Малина, чорниця, ожина відрізняються низьким вмістом вуглеводів, що допомагають регулювати рівень цукру в крові і разом з цим гормонів.

Читайте також:  Названі напої, які допомагають позбутися від жиру на животі

Насіння льону. Лляне насіння і масло містять речовини – лігнани, які надають регулюючий вплив на рівень естрогену.

Зелені листові овочі. Дефіцит заліза негативно впливає на наші гормони. Особливо часто від його нестачі страждають молоді жінки. Фахівці радять їсти більше зелених листових овочів – вони є чудовими джерелами заліза.

Волоський горіх. Містяться в них ненасичені жирні кислоти добре впливають на функції мозку і є природними підсилювачами настрою. Волоські горіхи дуже корисні жінкам, які вступили в менопаузу.

Куркума. Пряність ефективно підтримує печінку, яка відповідає за синтез і активацію певних гормонів. Також куркума захищає від різких сплесків і надмірного вироблення інсуліну, що знижує резистентність до нього. Жінкам куркума допомагає в період ПМС, приводить в норму гормональний фон, поліпшать самопочуття під час клімаксу.

Читайте також:  5 джерел вуглеводів, які допомагають нормалізувати артеріальний тиск

Листя малини. Чай з листя малини допомагає організму регулювати жіночу репродуктивну систему. Його вживання зміцнює матку, завдяки чому у жінок легше проходять менструації, пологи і клімакс. Якщо ви випиваєте по три чашки напою в день, гормональний фон буде в порядку.

Джерело: МедікФорум