За словами лікаря, є один ключовий вітамін, який має приймати кожен незалежно від статі.

З огляду на те, що полиці аптек заставлені пляшками різних розмірів та цін, орієнтуватися у світі харчових добавок може бути надзвичайно складно.

Нові продукти з’являються регулярно, роблячи сміливі заяви про те, як вони можуть допомогти вашому здоров’ю.

Однак лікар поділився, що вам необхідно дотримуватись двох дієтичних продуктів. По-перше, ваша стать і гормони повинні відігравати роль у процесі прийняття рішень, закріплюючи різні таблетки для жінок та ще одну для чоловіків.

Магній

«Для жінок найважливіша добавка, яку вона будь-коли могла приймати, – це магній. Магній виробляє кожен гормон у вашому організмі», – каже лікар Юрій Зав’ялов.

Для більшості інших типів магнію досить просто переконатися, що у вашому раціоні достатньо продуктів із високим вмістом магнію. Завжди корисно починати з харчування, тим більше багато продуктів, природно багаті магнієм, також містять інші чудові макро- і мікроелементи.

Один із відмінних способів гарантувати, що продукти, які ви їсте, відповідають нормі магнію, це перейти на цілісні рослинні продукти. Магній міститься в багатьох рослинних продуктах, таких як горіхи, насіння, бобові, цільнозернові продукти, темний шоколад та зелені листові овочі.

Однак, для тих, хто хоче підвищити рівень тестостерону, важливим продуктом є цинк.

Цинк

“Для чоловіків я б сказав, що найважливіша добавка – я маю на увазі, що їх багато, – але для гормонів це цинк, тому що цинк виробляє тестостерон”, – сказав лікар.

М’ясо, птах і морепродукти багаті на цинк. Деякі рослинні продукти, такі як бобові та цільнозернові продукти, також є хорошими джерелами цинку, але вони також містять фітати, які можуть зв’язуватися з мінералом, знижуючи його засвоєння.

Важлива добавка, яку слід додати до своєї аптечки, не залежить від статі.

Вітамін Д

«Окрім цього, як для чоловіків, так і для жінок, ще однією добавкою та іншим показником, на який нам усім необхідно звертати увагу, є рівень вітаміну D. Якщо ваш рівень вітаміну D нижчий за 30, ваш імунітет перебуває в критичному стані, тому вам необхідно отримувати його вище 30. Щодо гормонального здоров’я, нам потрібно збільшити його приблизно через 60–70 років, щоб ваші гормони працювали якнайкраще».

Лікар також радить усім дорослим та дітям старше одного року розглянути можливість прийому 10-мікрограмової добавки вітаміну D в осінні та зимові місяці.

Це пов’язано з тим, що ваш вплив сонячного світла значно знижується в міру того, як дні стають коротшими, а погода погіршується, що наражає вас на ризик розвитку дефіциту.