Який вплив має на організм, обмін речовин і самопочуття?

Утримання від алкоголю: ось що принесе один день

Якщо ви не почнете свій безалкогольний день із справжнього похмілля напередодні увечері, ви не помітите жодних фізичних змін у результаті міні-утримання. Однак це не ознака початку залежності, а просто розрив із приємною повсякденною звичкою.

«Для людей із нормальним вживанням алкоголю справедливо наступне: будь-хто, хто може легко обходитися без алкоголю два дні на тиждень, не є залежним», – каже лікар-терапевт Арсеньєва Елеонора.

Лікарі в будь-якому випадку рекомендують регулярну короткочасну помірність, особливо для більш усвідомленого підходу до речовини, що потенційно викликає звикання.

Читайте також:  Дерматолог розповів чому з'являються зморшки і як захистити шкіру

Однак, якщо ви весь час думаєте про те, що вам не дозволять пити безалкогольний день або вам доводиться щосили намагатися не отримати алкогольний напій увечері на найближчій заправці – вам слід серйозно переглянути своє споживання.

Тому що алкоголь вже грає домінуючу роль у повсякденному житті та межа залежності близька.

Той, хто раніше вживав алкогольні напої щодня, вже у перші кілька днів може помітити перші фізичні зміни, які стають ще помітнішими через два тижні:

  • кращий і глибший сон
  • підвищена продуктивність.

Якщо печінка звільняється від навантаження шляхом утримання від алкоголю, вона негайно розщеплює накопичені жири. Тригліцериди знижуються вже за кілька днів, рівень холестерину — довше. Але взагалі кажучи, наша печінка відновлюється напрочуд швидко», – пояснює Арсеньєва.

Читайте також:  У яких випадках ГРВІ може затягнутися

Що означає місяць без алкоголю

“Дослідження показали, що після 31 дня без алкоголю учасники не лише краще контролювали свою поведінку щодо вживання алкоголю, а й мали більше енергії, кращу шкіру та меншу вагу”.

Терапевт додає:

  • Перевантажена печінка втомлює. Таким чином, ті, хто уникає алкоголю, більш бадьорі, здорові та продуктивніші.
  • Алкоголь перешкоджає клітинному метаболізму, викликає набряки та застій лімфи. Ті, хто уникає алкоголю, отримують більш пружні контури та гладкішу шкіру.
  • В алкоголі багато марних калорій. Якщо ви уникатимете двох порцій по 200 калорій щодня, ви заощадите 12 000 калорій за 30 днів: (теоретична) втрата ваги майже на два кілограми.
Читайте також:  Робота в офісі без вікон наражає на ризик діабетиків

Утримання від алкоголю: це один рік

  • Печінка як нова. Навіть серйозне пошкодження печінки, спричинене алкоголем, можна вилікувати, повністю утримуючись від нього.
  • Весь обмін речовин, включаючи процеси травлення та спалювання жиру, протікає швидше. У поєднанні із збільшенням продуктивності за рахунок покращення сну та більшої активності за рахунок покращення фізичної форми результатом є оптимізоване відчуття тіла.
  • Якщо ви зазвичай випиваєте два напої на день, ви можете втратити 20 кілограмів за рік утримання лише за рахунок заощаджених калорій.