Дізнайтеся, які ще міфи про гінекологічні захворювання і їх лікування слід розвіяти.
 

Міф №1: Діагноз «гарднерельоз»
 
Така постановка діагнозу некоректна. Як окреме захворювання гарднерельоз не виділяють. Існує тільки бактеріальний вагіноз, при якому збільшується кількість деяких видів умовно-патогенної мікрофлори, в тому числі і гарднерел. Ізольоване виявлення гарднерели не означає наявність захворювання.
 
Міф №2: Нахил матки заважає завагітніти
 
Це неправда. Нахил матки вперед або назад – не більше ніж варіант норми. На можливість настання вагітності це зовсім не впливає. Особливі пози для цього теж не потрібні.
 
Міф №3: Кондиломи потрібно видаляти
 
Якщо вони не створюють естетичного або фізичного дискомфорту, робити це необов’язково. Вони безпечні і зазвичай протягом 1,5-3 років з моменту появи зникають. Зауважте: з моменту появи! Якщо кондилому побачив тільки гінеколог, не факт, що він правильно визначить її «вік». Можливо, їй вже рік і скоро вона зникне сама.
 
Міф №4: Міома матки виключає вагітність
 
Власне, причиною безпліддя міома є рідко. А ось виношуванню вона дійсно може перешкодити. Однак у видаленні до вагітності потребують не всі міоматозні вузли. У ряді випадків навіть за наявності міоми вагітність може протікати нормально.
 
Міф №5: Міому матки необхідно видаляти
 
Це не зовсім вірно. Досить часто її можна лікувати без видалення самої матки. Існує ефективний нехірургічний метод лікування – емболізація маткових артерій. А в менопаузі, міому матки взагалі не лікують. Виняток – випадки, коли вона раптом починає рости.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
МІФИ ПРО БЕЗПЕЧНИЙ СЕКС

МІФИ ПРО ГОРМОНИ

СПРОСТОВАНІ МІФИ ПРО НАСТАННЯ ВАГІТНОСТІ