Отруїтися можна будь-якою їжею або напоями, якщо вони неякісні, заявив лікар-гастроентеролог, кандидат медичних наук Марат Зіннатуллін. Деякі продукти частіше за інших призводять до отруєння, зазначив фахівець.

Отруєння часто відбуваються через молочні продукти, тому що вони мають невеликий термін придатності, сказав Зіннатуллін. В ефірі радіо Sputnik він уточнив, що при неправильному зберіганні сиру, сметани та інших похідних молочної продукції утворюється хороше середовище для розвитку бактеріальної флори.

За словами експерта, якщо отруїлася одна людина, то просто йому потрапила більша кількість зіпсованого продукту. Якщо захворіли всі навколишні, це вже харчова інфекція, значить, в зіпсованому продукті була патогенна флора, яка викликала інфекційне захворювання.

Читайте також:  Чому ліки краще не запивати кавою

Зіннатуллін додав, що отруїтися можна також алкоголем. В цьому випадку велике значення має концентрація, обсяг і якість спиртного. Але і вживання хорошого алкоголю може привести до інтоксикації, зазначив фахівець.

Лікар порадив загальні принципи лікування при отруєннях – це прийом сорбентів, починаючи від активованого вугілля до більш серйозних ліків. Не можна зупиняти блювоту і діарею, організм так звільняється від неякісного продукту.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News