Для людей, які щодня вживають горіхи, знижується ризик смерті від хвороб серця, про це повідомила дієтолог Ліза Афінська.

За словами спеціалістки, горіхи є продуктом «найважливішим для здоров’я серця».

«Горіхи особливо корисні для серця завдяки цінним жирам у складі, що сприяють зниженню рівня “поганого” холестерину (ЛПНЩ) та підвищенню “доброго” (ЛПЗЩ). Їхнє регулярне вживання на 30-50 відсотків знижує ризик розвитку серцевих нападів і зменшує ризик летального результату від хвороб серця», – розповіла Ліза Афінська.

Вона додала, що у складі горіхів є й інші речовини, які зміцнюють здоров’я серця. Зокрема, це калій, вітамін Е та вітамін В9, а також клітковина, які сприятливо впливають на стан та функціонування кровоносних судин.

Дієтолог уточнила, що горіхи також містять амінокислоту аргінін. Під дією аргініну в організмі виробляється оксид азоту, що допомагає розслаблювати судини, що покращує кровообіг. Таким чином, людина стає краще захищеною від утворення тромбів.

«Також горіхи допомагають знизити ризик діабету другого типу та виникнення каменів у жовчному міхурі», – поділилася Афінська.

Дієтолог підкреслила: є горіхи потрібно помірно – не більше жмені (30-40 г) на день.