Вітаміни і трави допоможуть вам уникнути інфаркту міокарда і зберегти серце здоровим.

Серцевий напад або інфаркт міокарда – це раптове порушення коронарного кровообігу серця. Приступ звичайно супроводжується різкими колючими болями в області грудей. Больові відчуття поширюються в ліву руку. Виникає відчуття тривоги, паніки, з’являється задишка. Але біль – не обов’язковий прояв серцевих нападів. Більшість нападів проходить без больових відчуттів, і супроводжується лише почуттям стискання у грудях. Іноді виявляються пітливість, слабкість, нудоту, блювоту. Провісником інфаркту можна вважати і повторювані напади стенокардії.

Інфаркт – це гостра форма ішемічної хвороби серця. При інфаркті частина клітин серця відмирає, порушується подача кисню, і серце не може нормально функціонувати. Якщо пошкоджена ділянка не занадто велика, серце може навчитися компенсувати виниклий дефект. Але, якщо серцевий м’яз не впорається з пошкодженням – можлива зупинка серця.

Однією з головних причин розвитку серцевого нападу є атеросклероз.

Фактори, що збільшують ризик інфаркту
  • Неправильне харчування. Вживання великої кількості «неправильних» продуктів харчування не тільки шкодить роботі шлунково-кишкового тракту, але і негативно впливає на серцево-судинну систему. До таких продуктів, наприклад, відноситься фаст-фуд їжа, їжа, що містить велику кількість насичених і кулінарних жирів. У результаті, «засмічуються» кровоносні судини, відбувається склеротизація коронарних артерій, які живлять кров’ю серце. А це прямий шлях до інфаркту.
  • Надмірна вага.
  • Високий артеріальний тиск.
  • Куріння.
  • Малорухливий спосіб життя.
  • Спадкова схильність.
  • Стреси. Особливо вони небезпечні у поєднанні з іншими чинниками.
  • Цукровий діабет
Читайте також:  8 науково доведених ознак, що ви закохані

Але можна зменшити ризик виникнення інфаркту міокарда, якщо прийняти ряд профілактичних заходів для його недопущення. Потрібно стежити за своїм раціоном, вести активний спосіб життя, якісно відпочивати. Допомогти в профілактиці розвитку серцевого нападу можуть і спеціальні харчові добавки.

Вітаміни і трави, які допоможуть серцю

Вітаміни для серцяМагній. Одна з причин виникнення інфаркту може бути спазм судин. Це може статися через нестачу магнію. Тому для тих, у кого спостерігаються порушення ритміки серцевих скорочень, рекомендовані препарати магнію. Для поповнення магнію в організмі і кращого його засвоєння добре вживати його з глодом. Добре засвоюється магній з проростків пшениці та ячменю.

Читайте також:  Пансіонати / Будинки для літніх людей у ​​Києві. Топ 3 пансіонати

Коензим Q10 допоможе проти багатьох коронарних проблем. Він збільшує приплив крові до серця.

«Коензим Q10, як основний постачальник енергії для всіх клітин і органів, в першу чергу необхідний для забезпечення працездатності серцевого м’яза, енерговитрати якої найбільш великі», – пише лікар-кардіолог вищої категорії Хом’як Олександр Володимирович.

Вітамін Е. Не тільки покращує постачання киснем, але і благотворно впливає на кровообіг. Він також допомагає знизити рівень холестерину і насичених жирів, які закупорюють артерії, і мінімізує утворення рубцевої тканини на серце після інфаркту міокарда.

Вітамін С необхідний в боротьбі з атеросклерозом. Він благотворно впливає на стінки судин і перешкоджає раптовому згортанню крові в них.

Глід. Допомагає в регулюванні ритмів серця, відновлення серцевого м’яза після нападу, має заспокійливу дію.

Гінгко білоба. Допомагає збільшити приплив крові до мозку, перешкоджає накопиченню тромбоцитів, корисний при стенокардії.

Читайте також:  Методы удаления подошвенных бородавок

Імбир. Надає тонізуючу дію на серце, знижує рівень холестерину і тромбоцитів у крові, перешкоджає «засміченню» артеріального русла.

Омела. Сприяє загоєнню пошкоджених стінок судин і уповільнює серцевий ритм.

Трав’яний чай з суміші: валеріани, кропиви, квітів ромашки, хмелю, кульбаб, меліси та деревію. Благотворно впливає на узгодженість ритміки серця і дихання.

Але не забувайте, що приймати добавки потрібно з обережністю. Про те, які саме трав’яні добавки та вітаміни вам потрібні, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.

Тренуйте серце

«Як це не парадоксально звучить, але причини серцево-судинних захворювань криються не в надмірному перевантаженні серцево-судинної системи, а, навпаки, в її тривалій бездіяльності. Серце людини – це м’яз, який вимагає постійного тренування при великих навантаженнях », – говорить завідувач лабораторією національного центру« Інститут кардіології імені М. Стражеска », доктор медичних наук Анатолій Дорогий.

Тренуйте своє серце. Фізична активність – хороша профілактика серцевих хвороб.