Вітаміни і трави допоможуть вам уникнути інфаркту міокарда і зберегти серце здоровим.

Серцевий напад або інфаркт міокарда – це раптове порушення коронарного кровообігу серця. Приступ звичайно супроводжується різкими колючими болями в області грудей. Больові відчуття поширюються в ліву руку. Виникає відчуття тривоги, паніки, з’являється задишка. Але біль – не обов’язковий прояв серцевих нападів. Більшість нападів проходить без больових відчуттів, і супроводжується лише почуттям стискання у грудях. Іноді виявляються пітливість, слабкість, нудоту, блювоту. Провісником інфаркту можна вважати і повторювані напади стенокардії.

Інфаркт – це гостра форма ішемічної хвороби серця. При інфаркті частина клітин серця відмирає, порушується подача кисню, і серце не може нормально функціонувати. Якщо пошкоджена ділянка не занадто велика, серце може навчитися компенсувати виниклий дефект. Але, якщо серцевий м’яз не впорається з пошкодженням – можлива зупинка серця.

Однією з головних причин розвитку серцевого нападу є атеросклероз.

Фактори, що збільшують ризик інфаркту
  • Неправильне харчування. Вживання великої кількості «неправильних» продуктів харчування не тільки шкодить роботі шлунково-кишкового тракту, але і негативно впливає на серцево-судинну систему. До таких продуктів, наприклад, відноситься фаст-фуд їжа, їжа, що містить велику кількість насичених і кулінарних жирів. У результаті, «засмічуються» кровоносні судини, відбувається склеротизація коронарних артерій, які живлять кров’ю серце. А це прямий шлях до інфаркту.
  • Надмірна вага.
  • Високий артеріальний тиск.
  • Куріння.
  • Малорухливий спосіб життя.
  • Спадкова схильність.
  • Стреси. Особливо вони небезпечні у поєднанні з іншими чинниками.
  • Цукровий діабет
Читайте також:  Методики и преимущества лечения рака в Турции

Але можна зменшити ризик виникнення інфаркту міокарда, якщо прийняти ряд профілактичних заходів для його недопущення. Потрібно стежити за своїм раціоном, вести активний спосіб життя, якісно відпочивати. Допомогти в профілактиці розвитку серцевого нападу можуть і спеціальні харчові добавки.

Вітаміни і трави, які допоможуть серцю

Вітаміни для серцяМагній. Одна з причин виникнення інфаркту може бути спазм судин. Це може статися через нестачу магнію. Тому для тих, у кого спостерігаються порушення ритміки серцевих скорочень, рекомендовані препарати магнію. Для поповнення магнію в організмі і кращого його засвоєння добре вживати його з глодом. Добре засвоюється магній з проростків пшениці та ячменю.

Читайте також:  Ідеї подарунків для хворих на рак

Коензим Q10 допоможе проти багатьох коронарних проблем. Він збільшує приплив крові до серця.

«Коензим Q10, як основний постачальник енергії для всіх клітин і органів, в першу чергу необхідний для забезпечення працездатності серцевого м’яза, енерговитрати якої найбільш великі», – пише лікар-кардіолог вищої категорії Хом’як Олександр Володимирович.

Вітамін Е. Не тільки покращує постачання киснем, але і благотворно впливає на кровообіг. Він також допомагає знизити рівень холестерину і насичених жирів, які закупорюють артерії, і мінімізує утворення рубцевої тканини на серце після інфаркту міокарда.

Вітамін С необхідний в боротьбі з атеросклерозом. Він благотворно впливає на стінки судин і перешкоджає раптовому згортанню крові в них.

Глід. Допомагає в регулюванні ритмів серця, відновлення серцевого м’яза після нападу, має заспокійливу дію.

Гінгко білоба. Допомагає збільшити приплив крові до мозку, перешкоджає накопиченню тромбоцитів, корисний при стенокардії.

Читайте також:  Анальгетики и их виды, формы

Імбир. Надає тонізуючу дію на серце, знижує рівень холестерину і тромбоцитів у крові, перешкоджає «засміченню» артеріального русла.

Омела. Сприяє загоєнню пошкоджених стінок судин і уповільнює серцевий ритм.

Трав’яний чай з суміші: валеріани, кропиви, квітів ромашки, хмелю, кульбаб, меліси та деревію. Благотворно впливає на узгодженість ритміки серця і дихання.

Але не забувайте, що приймати добавки потрібно з обережністю. Про те, які саме трав’яні добавки та вітаміни вам потрібні, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.

Тренуйте серце

«Як це не парадоксально звучить, але причини серцево-судинних захворювань криються не в надмірному перевантаженні серцево-судинної системи, а, навпаки, в її тривалій бездіяльності. Серце людини – це м’яз, який вимагає постійного тренування при великих навантаженнях », – говорить завідувач лабораторією національного центру« Інститут кардіології імені М. Стражеска », доктор медичних наук Анатолій Дорогий.

Тренуйте своє серце. Фізична активність – хороша профілактика серцевих хвороб.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News