За словами лікаря, ваше почуття гумору та поведінка по відношенню до інших людей можуть вказувати на лобово-скроневу деменцію.

Незважаючи на те, що хвороба Альцгеймера є найбільш поширеним типом деменції, існують інші захворювання головного мозку, такі як лобово-скронева деменція. Цей тип деменції, впливаючи на передню та бічну частини мозку в області скронь, може вплинути на вашу поведінку, особистість та мовлення.

Лікар поділився «ранніми» ознаками, які можуть спричинити тривогу, пише Express.

На думку експерта, у соціальних ситуаціях можуть виникнути перші тривожні сигнали. Люди із захворюванням мозку можуть почати робити «несприйнятливі» висловлювання чи жарти або навіть думати, що інші «несприйнятливі».

Ранні ознаки лобово-скроневої деменції можуть призвести до змін особистості. Причина такої поведінки в тому, що деменція викликає нестачу соціального розуміння чи поінформованості. Часто пацієнти з деменцією можуть відпускати недоречні жарти та/або виявляти нестачу такту, але пацієнти також можуть бути замкнутими, що може бути для них нехарактерним.

Хоча ці ознаки можуть вказувати на захворювання, також рекомендує звернути увагу на таке:

  • Апатія чи небажання говорити
  • Зміна особистості та настрою (наприклад, депресія)
  • Відсутність стриманості чи відсутності соціального такту.
  • Нав’язлива або повторювана поведінка (наприклад, нав’язливе гоління або збирання предметів)
  • Незвичайна вербальна, фізична чи сексуальна поведінка.

Лікар порадив звернутися до лікаря загальної практики, якщо ви чи хтось із ваших знайомих страждаєте на ознаки лобно-скроневої деменції.

Як тільки діагноз підтвердиться, постарайтеся ставитись до всієї поведінки як до форми спілкування або повідомлення. Наприклад, гнів може бути посланням збентеження, страху чи болю.

«Постарайтеся якнайшвидше виявити тригери. Наприклад, порушення порядку дня може викликати у людини розлад. Психоутворення для близьких може допомогти підтримати пацієнта, що може сприяти розвитку відносин прийняття».

Кожен 11 чоловік старше 65 років страждає на це захворювання, і очікується, що це число зростатиме через збільшення тривалості життя.

Розпізнавання ранніх ознак деменції має вирішальне значення для своєчасного втручання та підтримки. Залишаючись поінформованими та пильними, люди та їхні близькі можуть зробити активні кроки для управління цим захворюванням та підтримання гарної якості життя.